Drukarnia SVD

SCREEN

Profile

Cpanel
          O nas

 

 

 

Drukarnia Księży Werbistów jest firmą z ponad 80-letnią tradycją poligraficzną. W tym miejscu bowiem, gdzie znajduje się obecnie, już przed II wojną światową istniało małe wydawnictwo wraz z drukarnią. W 1931 r. uroczystego poświęcenia drukarni misyjnej dokonał Biskup Diecezjalny Stanisław Wojciech Okoniewski.

Najbardziej znaną publikacją z tamtych czasów było czasopismo „Misjonarz”, którego nadrzędnym celem było kształtowanie świadomości misyjnej, a które drukowane jest do chwili obecnej.

Drukarnia wykonywała zlecenia własnego wydawnictwa. Działalność ta trwała aż do wybuchu II wojny światowej. Po latach przerwy, w 1996 roku, drukarnia wznowiła swoją pracę w Górnej Grupie.

Drukarnia działająca w obecnej formie otrzymała osobowość prawną 11 sierpnia 1993 roku zgodnie z rozporządzeniem Ministra - Szefa Urzędu Rady Ministrów. Początkowo działalność prowadzona była w Laskowicach Pomorskich, ul. Długa 44. W czerwcu 1997 roku siedziba została przeniesiona do nowo oddanych budynków w Górnej Grupie, gdzie obecnie prowadzona jest działalność.

Zakład od początku świadczył konkurencyjne usługi na rynku poligraficznym, oferując bardzo wysoką jakość druku dla różnorodnych grup klientów i stopniowo poszerzając zakres i możliwości produkcyjne wraz z unowocześnianiem parku maszynowego.

 

Dojazd do Drukarni